Minoxidil Türkiye Resmi Web Sayfası

Minoxidil Bay ve Bayanlarda Kullanılabilirmi ?
Minoxidil hem kadın hem erkek tipi kelliğe sahip kişilerde saç büyümesini harekete geçirir. Saç büyümesi damarların genişlemesine bağlı olabilir.

Minoxidil kullanımı için en uygun adaylar kimlerdir ?
Minoxidili
saç kaybı yaşayan herkes güvenle kullanabilir yalnızca erkek tipi saç dökülmesinde başlangıç evresinden itibaren kullanım çok daha hızlı sonuç verecektir.

Minoxidil Güvenlimidir ?
Gerçekten de Minoxidil‘in mükemmel bir güvenlik kaydı vardır. En sık görülen yan etkileri yalnızca kaşıntı ve tedavi edilen kafa derisinin tahrişidir. Önemli bir nokta; tedavi edilen alana bitişik alanlarda özellikle kadınlar için sıkıntı kaynağı olabilecek tüylenmeler söz konusu olabilir. Bu sebeple, Minoxidil‘i kullanırken dozajı fazla abartmamaya ve ellerinize kullanım esnasında eldiven giymeye özen gösteriniz. Kaşıntı ve ilk kullanım süresinde meydana gelebilecek tahriş haricinde Minoxidil‘in klinik olarak sistematik bir yan etkisine rastlanmamıştır.

Minoxidil kafa derisinin sadece tepe bölgesinde mi etkilidir ?
Minoxidil
en iyi tepe bölgesinde çalışır fakat kafa derisinin diğer bölgelerinde de etkisini fazlasıyla deneyimleyen hastalar mevcuttur.

Minoxidil’in işe yaraması ne kadar zaman alır ?
Saçların belirgin bir kalınlığa ulaşması 4 ayı buluyor ve tam tamına etkisini vermesi ise yani tamamen eski saçlarınıza kavuşmanız diyelim, 12-14 aydan önce olmuyor. Bunu şimdiden bilerek sabırlı ve düzenli kullanım yoluna gitmeniz önerilendir. Kısacası, 1 yıldan önce kesinlikle önyargı ile hareket etmeyiniz.

Minoxidil’i nasıl uygulamalıyım ?
Bir kez sabah ve bir kez gece olmak üzere, günde 2 kez 1 cc Minoxidil solüsyonu kafa derinize bir damlalık aracılığıyla, bir yandan parmaklarınızla masaj yapıp iyice yedirerek doğrudan uygulamalısınız.