Minoxidil Türkiye Resmi Web Sayfası

Minoxidil Nasıl Kullanılmalı ?


Minoxidil kullanılmadan önce saç derisinin tamamen kuru olduğuna dikkat ediniz. Bu nedenle saçınızı yıkadıktan sonra havlu veya saç kurutma makinesi ile tamamen kurulayınız. Kutuyla beraberinde gelen tüpü (applicator) 1ml çizgisine kadar doldurunuz. Solüsyonu saç teline değil saç derisine uygulayınız. Minoxidil'i doğru uygulayabilmek için dikkat ediniz: Minoxidil 'i uygulayacağınız bölümdeki Saçları elinizle toplayarak 1, 5 cm aralıklarla ayırın. Bir eliniz ile saçları yukarıda tutarken diğer elinizle Minoxidil'i saç derisine uygulayın. Solüsyonu saç derisine doğru olarak uygulamak için parmak uçları ile sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için zorunlu değildir. Eğer tüpü dikkatli bir şekilde doğru uyguladıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur. Minoxidil'in saç derisi tarafından tamamen absorbe edilmesi için 15 ila 20 dakika bekleyiniz.

Minoxidil saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgede saç derisine günde iki kez 20 damla şeklinde uygulanması gereken topikal bir losyondur. Amerikan ilaç Denetleme ve Onay Kurumu olan (FDA) tarafından belirlenen Good Manufacturing Pratices (GMP) şartlarına uygunlugu onaylanmıştır. Kelliği önleyen ve saçların yeniden çıkmasını sağlayan %5 minoxidil formülü içerir. Türkiye'de büyük saç ekim merkezleri tarafından kullanılan, Amerika'da Gıda ve ilaç Kurumundan (Food & Drug Assoc.) saç dökülmesini önleyen ve yeni saç çıkaran losyon olarak onay alan tek üründür.

Minoxidili uyguladıktan sonra mutlaka elinizi bol sabunlu su ile yıkayınız. Minoxidil uygulamasından sonra 4 saat boyunca saçlarınızı kesinlikle yıkamayınız. Minoxidil 'i uygulamaya başladığınız ilk 2 hafta içinde normalden daha fazla saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayınız. Bu saç hücrelerinde meydana gelen yenilenme ile oluşan normal bir durumdur. Minoxidil 'den en yüksek verimi almak için kullanılan solüsyonun tamamen kuruması kesinlikle gereklidir. UNUTMAYIN DÜZENLİ VE DOĞRU KULLANIM SONUCU ÜRÜN ETKİSİNİ MUHAKKAK KATLAYACAKTIR.

 

SAKAL VE BIYIK İÇİN KULLANIM
Günde 2 defa problemli olan bölgeye Minoxidil'in içerisindeki aplikatör ile 0.5ml çizgisine kadar çekip uyguluyorsunuz. 1-2 saat arası beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Uygulanacak bölge temiz ve kuru olmalıdır. düzenli kullanım gerektirir.
SAKAL İÇİN ALACAKLAR;
(Sakalda 2-3 kutu işi görüyor..Kişinin bünyesine göre sonuçlar beliririyor..Kimi 1 ayda gelişme sağlarken kimisi 2 ayda sakallarına kavuşuyor..2 kutu ile başlamaktada her zaman fayda vardır..2 kutu bitirip oluşan sonuçlara göre bu kadar bana yeter derseniz bırakabilirsiniz..Tatmin olmayıp biraz daha gelişme kaydetmek isterseniz tekrar alabilirsiniz.)
Saç İçin MİNOXİDİL Nasıl Kullanılmalıdır: Sabah kullanımı: 1.MİNOXİDİL`i saça uygulanmadan önce saç derinizin kuru olmasına dikkat ediniz. Bunda dolayı saçınızı yıkadıktan sonra havlu ya da Saç kurutma makinesi ile iyice kurulayınız. 2.Kutu ile birlikte gelen tübü(applicator) 1mL çizgisine kadar doldurunuz. 3.Solüsyonu deriye uygulayınız, saça değil. Bunu yapmak için aşağıdakileri dikkat ediniz: a. MİNOXİDİL'i kullanacağınız bölgedeki Saçları elinizle toplayın 1,5 cm aralıklarla ayırın. b. Bir elinizle saçları yukarıda tutarak diğer elinizle losyon’u saç derisine uygulayın. c. Solüsyonu deriye tam olarak uygulamak için parmak uçlarıyla sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için gerekli değildir. Eğer dikkatli bir şekilde tüpü kullandıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur. 4.MİNOXİDİL'nin deri tarafından absorbe edilmesi için 15 ile 20 dakika arasında bekleyin. Bu bekleme süresinden sonra saçınız için jole gibi diğer saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Akşam kullanımı:1.Yukarıdaki maddelerden 1 den 3 e kadar olanı aynen yapın. Uygun ölçüde, yani 1 mL kullanmaya dikkat edin. 2.MİNOXİDİL'den en iyi verimi almak için saça uygulanan solüsyonun tamamen kuruması gereklidir. Akşam kullanımından sonra sıvı kurumadan hemen yatılmasıdurumunda solüsyon yastığa bulaşıp bundan da yüze teması durumunda istenmeyen rahatsızlıklar ile karşılaşırsınız. Uyumadan önce sıvının tamamen kuruması için bekleyiniz. En iyi verimi nasıl alırsınız? 1.Sabah ve aksam olmak üzere günde iki kez her gün MİNOXİDİL`i kullanın ve her seferinde sadece 1 mL kullanın. Miktarından fazla ya da günde 2 defadan fazla kullanmak MİNOXİDİL kullanımının verimini değiştirmeyecektir hatta alacağınız verimi azaltacaktır. 2.Saç derinizi temiz tutmak için saçınızı her gün yıkayın. 3.Uzun dişli taraklar kullanın. Kısa dişli ya da yuvarlak saç fırçaları saçın çabuk kırılmasına sebep olur. 4.MİNOXİDİL kullanımından sonra mutlaka elinizi bol sabunlu suyla yıkayın. 5.MİNOXİDİL kullandıktan sonra 4 saat içinde saçlarınızı yıkamayın. 6.Her gün kullanın. Eğer bir gün unutursanız ya da uygulamasanız ertesi gün yine 2 defa uygulayınız. Unutarak geçirdiğiniz gün içinde 2 defa daha fazla uygulamak alınacak verimi düşürür. 7.MİNOXİDİL'i kullanmaya başladığınız ilk 2 hafta içinde eğer normalinden daha fazla bir saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayın. Bu saç hücrelerinin yenilenmesi ile oluşan normal bir durumdur. Minoxidil 'i uygulamaya başladığınız ilk 2 hafta içinde normalden daha fazla saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayınız. Bu saç hücrelerinde meydana gelen yenilenme ile oluşan normal bir durumdur. ETKİLİ SONUÇ ALMAK İÇİN EN AZ DÖRT AY KULLANMAK GEREKİR.